fbpx
środa, 04 październik 2017 23:39

Quevre D'art 3435 Verso - DNA marki

Kluczową filozofią oraz aspiracją dla EPOSa zawsze była produkcja unikatowych szwajcarskich zegarków mechanicznych. Podejście to podkreślono wysokiej jakości dekoracją i wykończeniem na każdym etapie produkcji. Zegarek "Verso" jest logiczną konsekwencją ewolucji marki. Do tej pory pięknie ozdobione mechanizmy były widoczne tylko przez tylną stronę zegarka. Dlatego projektanci EPOS zdecydowali się wprowadzić na rynek zegarek wyjątkowy, w którym funkcje mechaniczne są widoczne bezpośrednio na nadgarstku właściciela.

EPOS 3435 "Verso" jest hołdem dla zegarka EPOS 'Hundertwasser', którego wykończenie przez znanego austriackiego malarza Hundertwassera zajęło ponad siedem lat. Unikatowy model został wprowadzony przez firmę EPOS w wersji limitowanej w 1993 r. Zegarek prezentował dwie pary dłoni, z tyłu i z przodu, na każdej z nich czas "upływał" w odwrotnym kierunku.

Projektanci EPOS połączyli możliwość oglądania piękna tylnej części mechanizmu Unitas z filozofią artysty i tak powstał EPOS 3435 "Verso". Aby odczyt czasu był możliwy inżynierowie musieli przenieść wskazówki na tylną część mechanizmu oraz zmienić kierunek ich pracy. Wspomniany efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania i użyciu dodatkowego koła zębatego umieszczonego na głównym mostku.

Kolejnym krokiem było prawidłowe umieszczenie tarczy po prawej stronie tylnej części mechanizmu i zamontowaniu jej na trójstykowym mocowaniu. Ponieważ miejsce było tylko na 2 śruby zastosowano dodatkową warstwę stabilizującą i zabezpieczającą przed wpływem drgań zewnętrznych na godzinie 2.

Ponieważ na tylną cześć mechanizmu przeniesiono tylko wskazówkę godzinową oraz minutową, w stalowym deklu umieszczono niewielkie szklane okienko, a mały sekundnik sprowadzono do funkcji pulsometru.

Przegląd kolekcji: VERSO1
Przegląd kolekcji: VERSO 2