fbpx
KUNSZT ZEGARMISTRZOWSKI
Marka szwajcarskich zegarków EPOS jest symbolem najlepszych zegarmistrzowskich tradycji
słynnego na całym świecie regionu Vallée de Joux.
Wykonane z najwyższą precyzją, ręcznie montowane i ozdabiane czasomierze są perłami tradycyjnego zegarmistrzostwa. Poprzez misternie skonstruowane, genialnie zaprojektowane mechanizmy ukazują nam czas zaklęty w pięknej, eleganckiej formie. Rzemiosło osiąga rangę sztuki kiedy perfekcjonizm, tradycja i doświadczenie są narzędziami w rękach prawdziwych mistrzów. Właśnie dzięki ich pracy zegarki EPOS to prawdziwe dzieła klasycznego zegarmistrzostwa.
FILOZOFIA CZASU
Naukowcy, filozofowie, poeci. Każdy z nich ma swoją koncepcję czasu. Również inżynierowie i zegarmistrzowie pracujący w EPOS mają swoje własne spojrzenie na ten temat. Chcą uchwycić istotę czasu. Dzięki perfekcyjnie zaprojektowanym mechanizmom szwajcarskich czasomierzy i napędzającym je klasycznym zasadom fizyki, chcą ukazać naszym oczom jego szlachetne piękno, sekunda po sekundzie, minuta po minucie, godzina po godzinie.
WEWNĘTRZNE PIĘKNO
Zegarki EPOS zbudowane są na bazie najwyższej klasy szwajcarskich mechanizmów wyposażonych w systemy ręcznego nakręcania lub naciąg automatyczny. Zegarmistrzowie pracujący w Vallée de Joux dokonują wysublimowanych, często bardzo skomplikowanych modyfikacji, wyposażając poszczególne modele zegarków w dodatkowe funkcje i elementy ozdobne. Najbardziej charakterystycznymi rozwiązaniami, z których słynie marka EPOS są: skacząca godzina, rezerwa chodu, fazy księżyca oraz duża data. Każdy element i każdy niuans zegarków EPOS ma znamiona piękna i elegancji.
Wewnętrzne, ręcznie wykonane zdobienia i zegarmistrzowską maestrię można podziwiać poprzez szafirowe przeszklenie osadzone w deklu zegarka.
NA RĘKACH ŚWIATA
Międzynarodowy prestiż ugruntowany dzięki doskonałym opiniom specjalistów i kolekcjonerów, a przede wszystkim uznanie naszych Klientów – to wszystko uczyniło z marki EPOS jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli szwajcarskiej precyzji, piękna i niezawodności. Oferując bardzo wysokiej jakości czasomierze w rozsądnych i przystępnych cenach, szwajcarska firma systematycznie wzmacnia swoją pozycję na światowym rynku luksusowych zegarków na rękę. Dowodem na to jest prestiżowa nagroda Goldene Unruh w kategorii 2500 Euro.
Firma EPOS od lat jest sponsorem sportowych imprez, m.in.: Mercedes-Benz Gold Trophy w Malezji, Malaysian Open, Legacy Polo Cup oraz sportowców i artystów, m.in: Mike’a Schmida – złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Ski Crossie, Josefa Skarki - wybitnego śpiewaka operowego, a w Polsce Małgorzaty Rdest – mistrzyni Polski w KF2, jedynej Polki startującej obecnie w zawodach F4.