fbpx

Mauro Peter

Szwajcarski śpiewak operowy, 29-letni tenor o międzynarodowej sławie. Występuje w Opéra de Bastille w Paryżu, Teatro alla Scala w Mediolanie oraz The Wigmore Hall w Londynie. Ponadto występował na festiwalach i koncertach w Salzburgu, Berlinie, Tokyo, Wiedniu, czy Monachium.

Urodzony w Lucernie, Mauro Peter otrzymał wykształcenie muzyczne w Luzerner Singknaben oraz w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Monachium. Na początku kariery był artystą Teatru Bawarskiej Akademii Teatralnej i współpracował z dyrygentem Ulfem Schirmerem oraz Orkiestrą Radio Monachium. W 2012 roku brał udział w Young Singers Projeckt na festiwalu w Salzburgu.

Odbył kursy mistrzowskie u Thomasa Hampson i Michaela Schade. W tym samym roku młody tenor został zwycięzcą konkursu Peter Schumann w Zwickau, gdzie uzyskał 1-wszą nagrodę oraz nagrodę publiczności.

W jego repertuarze znajdują się utwory Bacha, Mesjasza Haendla, Haydna Die Schöpfunga, Mendelssohna Eliasza Pucciniego, Messa di Gloria Rossiniego oraz Richarda Straussa. Rownież w 2012 roku nagrał swój pierwszy recital. Od tego czasu występuje w teatrach muzycznych na całym świecie.

Mauro Peter nosi zegarek EPOS Originale 3431.878.20.30.25 oraz 3429.195.20.53.25