fbpx
Ref. 3401
Doskonale wykonane zegarki z olbrzymią dbałością o szczegóły.
Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych na paskach i bransoletach.
NA SKÓRZANYM PASKU LUB BRANSOLECIE
NIEŚMIERTELNY HIT
Producent daje możliwość wyboru zegarka w stali, a także pokrytego powłoką PVD w kolorze różowego oraz żółtego złota. Jest również wersja w czarnym PVD. Jeśli chodzi o tarcze mamy możliwość wyboru między wersją pierwszą oraz kolejną, odświeżoną.
Pierwsza występuje wyłącznie w kolorze czarnym. Jej powierzchnia została ozdobiona giloszowaniem w postaci pasów genewskich biegnących z góry na dół.
Efekt podobny do 3D
Jest to bardzo ciekawe stylistycznie rozwiązanie ponieważ w zależności od kąta padania światła na tarczę, czasem są niewidoczne, czasem wyglądają jakby były wypukłe, a innym razem wklęsłe. Ogólnie dają ciekawy efekt podobny do 3D.
Na uwagę zasługują indeksy znajdujące się na tarczy. Wyglądają na proste, ale jak przyglądnąć się im dokładniej, można zobaczyć, że ich kształt jest bardzo skomplikowany. Posiadają kilka powierzchni z których większość jest polerowana pod różnymi kątami, a górna szczotkowana z dodatkowym wgłębieniem, w którym znalazło się miejsce na superluminovę.
SUBSTANCJA ŚWIECĄCA
WSKAZÓWKI ZEGARKA
Na równie wysokim poziomie zostały wykonane wskazówki. Każda z nich również została wypełniona substancją świecącą. Okno datownika zostało umieszczone na godzinie „3”. Tarcze odświeżonej linii 3401 zostały zmienione.
Nie ma na nich pasów genewskich. Wersje w kolorach srebrnym i granatowym zostały wykończone delikatnym szlifem słonecznym. Z kolei tarcze czarne są matowe o chropowatej strukturze. Zmianie uległy również indeksy. Na godzinie „6”, „9” i „12” zostały osadzone cyfry arabskie.
Na pozostałych są indeksy w kształcie deltoidów wypełnionych substancją świecącą. Wskazówki są identyczne jak we wcześniejszej wersji. Datownik standardowo znajduje się na godzinie „3”. Koperty mają średnicę 43 mm.
Epos zadbał, aby koronka świetnie uzupełnia projekt i była bardzo wygodna w użytkowaniu.
REZERWA CHODU WYNOSI
38 godzin
Od góry, w lunecie jest osadzone odporne na zarysowania szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką antyrefleksową, która niweluje odblaski przy odczytywaniu wskazań w słońcu lub mocnym świetle.
Dekiel jest przykręcony śrubami do koperty. Posiada szkło dzięki któremu możemy podziwiać mechanizm automatyczny ETA 2824-2 pięknie dekorowany i składany przez Eposa. Zegarki posiadają wysoką wodoodporność 10 ATM, dzięki czemu można je bez obawy używać podczas pływania.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Mechanizm automatyczny ETA 2824-2 składany i dekorowany w Eposie.
Koperta ze stali szlachetnej.
Szkiełko szafirowe z antyrefleksem wewnętrznym.
Szkiełko w deklu.
Dekiel zakręcany na śrubki.
Wodoszczelność 10 ATM.
Wskazówki oraz indeksy wypełnione superluminową.
Średnica koperty: 43 mm.
Grubość 10,7 mm.
Koperta dostępna w różowym lub czarnym PVD. Rezerwa chodu 38 h.
Cena detaliczna od 5400 PLN za wersję stalową na pasku.