fbpx
Ref. 3435 Verso 2
Kluczową filozofią oraz aspiracją dla EPOSa zawsze była
produkcja unikatowych szwajcarskich zegarków mechanicznych.
VERSO 2
W HOŁDZIE ARTYSTOM
Podejście to podkreślono wysokiej jakości dekoracją i wykończeniem na każdym etapie produkcji. Zegarek "Verso" jest logiczną konsekwencją ewolucji marki. Do tej pory pięknie ozdobione mechanizmy były widoczne tylko przez tylną stronę zegarka.
Dlatego projektanci EPOS zdecydowali się wprowadzić na rynek zegarek wyjątkowy, w którym funkcje mechaniczne są widoczne bezpośrednio na nadgarstku właściciela.
Dwie pary dłoni
EPOS 3435 "Verso" jest hołdem dla zegarka EPOS 'Hundertwasser', którego wykończenie przez znanego austriackiego malarza Hundertwassera zajęło ponad siedem lat.
Unikatowy model został wprowadzony przez firmę EPOS w wersji limitowanej w 1993 r. Zegarek prezentował dwie pary dłoni, z tyłu i z przodu, na każdej z nich czas "upływał" w odwrotnym kierunku.
UNIKATOWY MODEL
EPOS 3435 VERSO
Projektanci EPOS połączyli możliwość oglądania piękna tylnej części mechanizmu Unitas z filozofią artysty i tak powstał EPOS 3435 "Verso". Aby odczyt czasu był możliwy inżynierowie musieli przenieść wskazówki na tylną część mechanizmu oraz zmienić kierunek ich pracy.
Wspomniany efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania i użyciu dodatkowego koła zębatego umieszczonego na głównym mostku.
Kolejnym krokiem było prawidłowe umieszczenie tarczy po prawej stronie tylnej części mechanizmu i zamontowaniu jej na trójstykowym mocowaniu. Ponieważ miejsce było tylko na 2 śruby zastosowano dodatkową warstwę stabilizującą i zabezpieczającą przed wpływem drgań zewnętrznych na godzinie 2.
Ponieważ na tylną cześć mechanizmu przeniesiono tylko wskazówkę godzinową oraz minutową, w stalowym deklu umieszczono niewielkie szklane okienko, a mały sekundnik sprowadzono do funkcji pulsometru. Model Verso 2 jest kontynuacją znakomicie przyjętego przez rynek Verso 1
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Ekskluzywna, numerowana, limitowana edycja 888 sztuk. Kontynuacja bestsellera 3435 VERSO. Mechanizm ręcznie nakręcany Unitas 6497-2 zmodyfikowany, składany i dekorowany w Eposie. Odczyt czasu został przeniesiony na tylną część mechanizmu. Koperta ze stali szlachetnej, opcjonalnie w różowym i złotym PVD.
Szkiełko szafirowe. Wodoszczelność 5 ATM. Średnica koperty: 42,5 mm. Grubość 11 mm.